Resultater og premielister fra Engerdalsprøven 2018
- Detaljer
- Treff: 7391
Engerdalsprøva 2018 er historie. Vi startet fredag med fem ekvipasjer, veldig tørre forhold og varmt vær. Til tross for dette endte vi opp med 100 % premiering. Lørdag var det 3 todagershunder og 11 endagshunder ute i skogen. Like varmt og tørt denne dagen, og selv om det var varierende forhold denne dagen så ble det grei premiering. Søndagen opprant med mye styrtregn, men allikevel ble det bra med premieringer. Totalt veldig bra med elg på de fleste terrengene.
Vinner av Engerdalsprøven ble Vossasvarten's C Bamsi som eies av Erling Norderud. Hund nummer 2 ble Kleivadalen's B-R Bajas Baloo, eier: Jan Bjørshol. Nummer 3 ble Lundadalens Pu Lexi til Hans Olav Kulseth.
Prøvens beste todagershund ble Lundadalens Pu Lexi, e/f: Hans Olav Kulseth.
Prøvens beste unghund ble Gokstadhaugen's Ravn, e/f: Nina Løkken.
Premielister for hele helga ligger vedlagt nederst i artikkelen.
Prøveleder takker alle deltagere og dommere for et trivelig og vellykket arrangement, og takker samtidig resten av gjengen i prøveledelsen. Velkommen tilbake til Sømådalen i 2019!
Odd Sømåen
Vinner av Engerdalsprøven 2018
Engerdalsprøvens beste todagershund
Prøvens tre beste hunder